Персоналії
ВОЛОДИМИРУ МИХАЙЛОВИЧУ КУКЛІНУ - 60 РОКІВ!

 (к 60-летию со дня рождения)



           В.М. Куклін народився в м. Чернівці 25 вересня 1948 року. Шкільні роки провів на Західній Україні, а також у Польщі, закінчував навчання в м. Харкові. Він є випускник 27 фізико-математичної школи м. Харкова 1966 року. Закінчив з відзнакою кафедру фізики плазми фізико-технічного факультету Харківського державного університету імені О.М. Горького.
          З 1972 року по 1988 рік він - науковий співробітник університету, тут захистив кандидатську (1977) і докторську (1987) дисертації у галузі теоретичної фізики. 1988 року у співавторстві із своїм учителем професором А.М. Кондратенко у видавництві "Энергоатомиздат" надрукована монографія "Основы плазменной электроники". Ця монографія одразу стала популярною серед фахівців.
          Результатом активного співробітництва із ученими Харкова, Києва, Москви, Хайфи, Гамбурга та інших наукових центрів стала публікація понад сотні наукових праць у галузі нелінійної фізики. З 1988 року по теперішній час В.М. Куклін - на викладацькій роботі. До 2005 року він працював професором кафедри матеріалів реакторобудування Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Професор Куклін багато уваги приділяє роботі з обдарованими школярами, студентами та аспірантами. Він часто виступає у якості члена журі турнірів юних фізиків для школярів та фізиків для студентів. Нинішні доктори наук В.І. Ткаченко, М.О. Азарєнков, В.М. Воробйов, Г.І. Загінайлов та інші виконали свої перші наукові дослідження під наглядом Володимира Михайловича. Молодші колеги пам’ятають семінари з фізики плазми та плазмової електроніки 70-х – 90-х років, що їх проводив ювіляр, його яскраві коментарі, глибокий аналіз робіт, що доповідались. Іноді ці семінари відбувались в екзотичних умовах ущелини річки Кодорі в Абхазії, під сяйвом зірок.
          В.М. Куклін опанував низку різних спеціальностей. Зокрема, в 1994 - 1995 роках його було запрошено на посаду штатного професора кафедри керування проектами Московського державного будівельного університету. Підготовлений ним у цей час аудіовізуальний курс лекцій з макроекономіки активно використовувався в системі інтенсивного навчання на основі інформаційних технологій у ряді вузів Москви. З 1995 по 2008 роки В.М. Куклін за сумісництвом викладав ряд фінансових та макроекономічних дисциплін в Харківському національному технічному університеті "ХПІ".
          Досвід участі у виконанні регіональних економічних і політичних проектів, а також аналітична діяльність дозволили за цей час зібрати матеріал для публікації кількох книг у галузі макроекономіки та фінансового менеджменту, серед яких слід відзначити видану у 1997 року разом із братом С.М. Кукліним широко відому монографію "Парадокси українських реформ". Із середини 90-х років В.М. Куклін надрукував у періодичній пресі кілька десятків статей із соціально-економічних проблем. Становлять великий інтерес видані в різні роки есе, що їх було зібрано 2008 року в збірку "О пользе размышлений".
          В.М. Куклін брав активну участь у створенні в Харківському університеті факультету комп'ютерних наук. Від моменту організації факультету він виконував обов'язки завідувача, а з 2005 року – обраний завідувачем кафедри штучного інтелекту. У 2005 році В.М.Куклін опублікував у співавторстві з професором Л.М. Івіним адаптовану для широкого кола читачів книгу "Информационная экономика".
          В.М. Куклін є членом Вченої ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, де очолює бюджетну комісію, є членом спеціалізованої вченої ради у Харківському університеті за спеціальністю «фізика плазми», працював членом спеціалізованої вченої ради у ННЦ ХФТІ за спеціальністю «фізика пучків заряджених частинок», є членом редакційних колегій кількох наукових журналів.
          Відзначаючи шістдесятиліття В.М. Кукліна, його друзі та колеги висловлюють впевненість і побажання, щоб наявні в нього успіхи стали лише прологом до ще не взятої висоти, про яку він мріє, на яку, безумовно, здатний, і яку, безперечно, здолає. На цьому шляху зичимо Вам, дорогий Володимире Михайловичу, міцного здоров’я, добробуту, спокою, злагоди і щастя в родині, невичерпної творчої наснаги. Хай завжди поруч з вами будуть надійні друзі, учні і колеги! Ми Вас поважаємо, Вами пишаємось, на Вас рівняємось, і разом з тим на Вас сподіваємось, від Вас багато вимагаємо і від Вас багато очікуємо!

В.С. Бакіров, І.І. Залюбовський, М.О. Азарєнков, І.О. Гірка, Л.С. Сорока, А.М. Кондратенко, В.І. Ткаченко, О.А. Бізюков, В.О. Гірка, Г.І. Загінайлов, І.Б. Денисенко, В.Т. Лазурик, Ю.В. Гандель, М.Г. Стервоєдов, В.І. Муратов, В.І. Фареник, С.В.Литовченко.

До початку документа